Skip to content
Najnowsze
18/06/2026Nicko McBrain w końcu opowiada swoją historię. Co najważniejsze, robi to po swojemu. 18/06/2026Rewolucja na torach! Kolej Dużych Prędkości i nowe trasy w województwie kujawsko-pomorskim 17/06/2026Ikona muzyki rockowej promuje nowy album. Jethro Tull ponownie zagra w Polsce 17/06/2026Coraz dłuższa lista do specjalisty. Więcej skierowań od lekarza rodzinnego
  środa 24 czerwca 2026
  • Kalendarium
  • Archiwum
  • Napisz do redakcji
Nowa Aleksandria
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Polska i świat
    • Publicystyka
  • Kultura
    • Książki
    • Muzyka
    • Sztuka
    • Kino
  • Podróże
  • Kulinaria
  • Podcasty
  • Wideo
Nowa Aleksandria
Nowa Aleksandria
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Polska i świat
    • Publicystyka
  • Kultura
    • Książki
    • Muzyka
    • Sztuka
    • Kino
  • Podróże
  • Kulinaria
  • Podcasty
  • Wideo
  • Kalendarium
  • Archiwum
  • Napisz do redakcji
Nowa Aleksandria
  Kulinaria  Wielkie święto gęsiny na Kujawach i Pomorzu. Kolejny finał w Przysieku
KulinariaRegionWiadomości

Wielkie święto gęsiny na Kujawach i Pomorzu. Kolejny finał w Przysieku

RedaktorRedaktor—03/11/20230
FacebookTwitterPinterestLinkedInTumblrRedditVKWhatsAppEmail

Świętowaniu na Kujawach i Pomorzu nieodłącznie towarzyszą kulinarne doznania związane z akcją Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina. Finałowy Festiwal Gęsiny odbędzie się 10-11 listopada w Przysieku. Pokazy i degustacje prowadzone przez znanych kucharzy, takich jak Pascal Brodnicki, Magda Gessler, Konrad Korszla, Bartłomiej Witkowski.

– W Kujawsko-Pomorskiem udało nam się zbudować tradycję rodzinnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości, jej nieodłącznym elementem są domowe spotkania przy stole i serwowana podczas nich gęsina Niech listopadowe biesiadowanie upłynie Państwu w ciepłej i radosnej atmosferze. Bądźmy razem i z dumą świętujmy rocznicę odzyskania niepodległości, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, przy kujawsko-pomorskiej gęsinie  – informuje marszałek Piotr Całbecki.

Najlepsi producenci gęsiny mogą zawalczyć o Złoty Półgęsek. Jest to nagroda przyznawana za najbardziej wyjątkowy produkt z gęsiny. To zapoczątkowane w 2012 roku wyróżnienie jest rozpoznawalne wśród nie tylko polskich hodowców i producentów gęsiny.

Lokale gastronomiczne z całej Polski mogą zgłaszać się do akcji ,,Czas na gęsinę”. Jest ona skierowana do restauratorów, którzy wprowadzą do swojego menu gęsinę, na co najmniej miesiąc.

Na mieszkańców regionu oraz smakoszy gęsiny z całej Polski czekają konkursy, warsztaty i akcje specjalne poprzedzające finał w Przysieku. Jest to już tradycja, która dodatkowo ma uświetnić obchody rocznicy niepodległości.

Więcej informacji dostępnych jest pod tym adresem

GęsinaKujawsko-PomorskieToruń

Redaktor

Najlepsza książka o tematyce regionalnej. Nagrodę autorce wręczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.
David Cross Band – dziś premiera nowej studyjnej płyty. Koncerty w Polsce już w lutym

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rating*

Polecane
Kulinaria

Europejski Dzień Śniadań już 24 kwietnia. Włoska frittata –...

Grzegorz Adamczewski—12/04/20240

Ciechocinek bez odpadów. Podpisano porozumienie w tej sprawie

15/11/2023

Unia Gmin Niziny Ciechocińskiej. Razem możemy więcej

09/07/2025

Rolnicy ponownie zablokowali drogi. Tym razem w powiecie aleksandrowskim

20/02/2024

Nagrody dla najlepszych. Stypendium otrzyma dziewięcioro uczniów z powiatu

15/02/2024

    #Tematy

    Kujawsko-PomorskieCiechocinekPolskaToruńAleksandrów KujawskiWłocławekBydgoszczMuzykaRockSamorządyBurmistrzŚwiatUrząd Marszałkowskirock progresywnyUzdrowisko Ciechocinek SABluesKulturaLiteraturaUzdrowisko CiechocinekTurystyka
    © 2023-2024 Nowa Aleksandria
    • O portalu
    • Oferta
    • Polityka prywatności
    • Kontakt