Skip to content
Najnowsze
18/06/2026Nicko McBrain w końcu opowiada swoją historię. Co najważniejsze, robi to po swojemu. 18/06/2026Rewolucja na torach! Kolej Dużych Prędkości i nowe trasy w województwie kujawsko-pomorskim 17/06/2026Ikona muzyki rockowej promuje nowy album. Jethro Tull ponownie zagra w Polsce 17/06/2026Coraz dłuższa lista do specjalisty. Więcej skierowań od lekarza rodzinnego
  środa 24 czerwca 2026
  • Kalendarium
  • Archiwum
  • Napisz do redakcji
Nowa Aleksandria
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Polska i świat
    • Publicystyka
  • Kultura
    • Książki
    • Muzyka
    • Sztuka
    • Kino
  • Podróże
  • Kulinaria
  • Podcasty
  • Wideo
Nowa Aleksandria
Nowa Aleksandria
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Polska i świat
    • Publicystyka
  • Kultura
    • Książki
    • Muzyka
    • Sztuka
    • Kino
  • Podróże
  • Kulinaria
  • Podcasty
  • Wideo
  • Kalendarium
  • Archiwum
  • Napisz do redakcji
Nowa Aleksandria
  Region  Są środki dla młodych lekarzy.  Podpisano umowę na finansowanie staży dla medyków
RegionWiadomości

Są środki dla młodych lekarzy.  Podpisano umowę na finansowanie staży dla medyków

Grzegorz AdamczewskiGrzegorz Adamczewski—02/04/20250
FacebookTwitterPinterestLinkedInTumblrRedditVKWhatsAppEmail

29 milionów złotych w ramach rządowej dotacji celowej będzie przeznaczona na wynagrodzenia dla lekarzy i dentystów odbywających staże podyplomowe na Kujawach i Pomorzu. Stosowną umowę podpisali marszałek Piotr Całbecki i wicewojewoda Piotr Hemmerling.

Obecnie w regionie staż podyplomowy odbywa 248 osób, w tym 222 lekarzy i 26 stomatologów. Pracują oni w 27 placówkach, w tym w szpitalach oraz w indywidualnych i grupowych specjalistycznych praktykach medycznych. Rocznie w naszym regionie staż realizuje 400–420 osób.

– Wciąż brakuje nam lekarzy, zwłaszcza specjalistów. Inwestowanie w staże medyczne to inwestowanie w zdrowie nas wszystkich – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W latach poprzednich program staży podyplomowych był finansowany na poziomie:

  • 2023 rok: 456 stażystów, 31,5 mln zł
  • 2024 rok: 444 stażystów, 29 mln zł

Staż podyplomowy trwa 13 miesięcy (dla lekarzy) i 12 miesięcy (dla dentystów). Osoby, które rozpoczęły go w 2024 roku, kontynuują szkolenie w 2025 roku. W październiku odbędzie się kolejny nabór stażystów.

Źródło i fot.: Urząd Marszałkowski

BydgoszczCiechocinekKujawsko-PomorskieLekarzeMarszałekMedycynaToruńUrząd MarszałkowskiWłocławek

Grzegorz Adamczewski

Artyści w Ciechocinku. Przedstawiciel znanego artystycznego rodu zamieszkał przy Traugutta 12
Kolejny film biograficzny. Netflix planuje wypuścić film o życiu i karierze Roberta Planta

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rating*

Polecane
Polska i świat

Płaca minimalna 2026. Rząd zakłada wzrost minimalnego wynagrodzen...

Grzegorz Adamczewski—10/06/20250

Diagnostyka na najwyższym poziomie. Uroczyste otwarcie nowego skrzydła kompleksu Powiatowego Centrum Zdrowia we Włocławku

03/07/2025

„Czysta Wisła”. Wolontariusze będą sprzątać rzekę i jej dopływy

24/08/2023

Bezpłatne warsztaty rękodzieła w Ciechocinku. Odkryj sztukę malowania na szkle!

01/10/2025

Jej głosem mówiły pszczółka Maja i Pippi Langstrumpf. Rozmowa z Ewą Złotowską

27/12/2023

    #Tematy

    Kujawsko-PomorskieCiechocinekPolskaToruńAleksandrów KujawskiWłocławekBydgoszczMuzykaRockSamorządyBurmistrzŚwiatUrząd Marszałkowskirock progresywnyUzdrowisko Ciechocinek SABluesKulturaLiteraturaUzdrowisko CiechocinekTurystyka
    © 2023-2024 Nowa Aleksandria
    • O portalu
    • Oferta
    • Polityka prywatności
    • Kontakt